Wybieramy karnisz

Zasłony to najbardziej klasyczny i elegancki system zasłaniania okien. Sprawdzają się doskonale zarówno w salonie, sypialni czy w gabinecie. W zależności od tego jako rodzaj materiału wybierzemy, możemy osiągnąć bardzo różne efekty aranżacyjne. Jednak, żeby nasze wspaniałe zasłony otulały okno, musimy je na czymś zawiesić. I tu pojawia się problem, jak odpowiednio dobrać karnisz?

Właściwy dobór oraz jego poprawny montaż jest bardzo istotny. Jeśli dobierzemy go nieodpowiednio lub źle zamontujemy, nawet najpiękniejsze zasłony nie będą się prezentowały tak dobrze jakby mogły. Dlatego warto jest poświęcić odrobinę uwagi doborowi karnisza, aby nasze pięknie zasłony, dopasowane do aranżacji wnętrza prezentowały się idealnie.

O czym należy pamiętać

Wybierając karnisz musimy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim to szerokość okna. Od tego będzie zależeć czy uda nam się kupić jeden karnisz czy np. będziemy musieli złożyć go z dwóch części i wzmocnić całą konstrukcję dodatkowym wspornikiem. Musimy tu także mieć na uwadze rodzaj wybranych przez nas zasłon. Jeśli zdecydowaliśmy się na szczególnie gruby i ciężki rodzaj materiału, warto dołożyć dodatkowy wspornik. Pamiętajmy także, że żeby uzyskać naprawdę dobry efekt, karnisz powinien wystawać około 15-20 cm poza wnękę okienną z każdej strony.

Rodzaje karniszy

Poszukując idealnego rozwiązania do naszego domu, możemy wybierać pomiędzy karniszami ściennymi, sufitowymi, drewnianymi, metalowymi bądź plastikowymi. Karnisze ścienne to najpopularniejsze rozwiązanie, montowane są do ściany. Z kolei karnisze sufitowe to bardzo nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możemy uzyskać ciekawe, minimalistyczne efekty. Wiele interesujących modeli można znaleźć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/artykuly-metalowe/karnisze.html

Karnisz sam w sobie może być już prawdziwą ozdobą wnętrza. Dobrze dobrany do zasłon oraz całości wystroju, będzie nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale także eleganckim dopełnieniem stylizacji