Okno na świat zamków

Podobno oczy są zwierciadłem duszy, a okna wizytówką domu. Wymieniamy stare na nowe, plastikowe na drewniane i na odwrót, zmieniamy ich wielkość, parapety, regularnie myjemy szyby. I inwestujemy w ich dekorację. Firany i zasłony to prawdziwe hobby wśród kobiet.

Choć mężczyźni nie rozumieją miłości ich żon do fantazyjnych wzorów, misternych gipiur, niebanalnych upięć i szeleszczących materiałów, chętnie (lub pod przymusem) pomagają w ich zawieszaniu. Dawniej, firana była biała i wykonana z syntetycznej tkaniny. Jej nudny wykrój nikogo nie zachwycał, a najmniej panią domu. Teraz mamy ogromny wybór i nieograniczony dostęp do dziesiątek różnych form firan. Oto niektóre z nich:
– żakardowe – delikatne, tradycyjne
– woale – ciężkie, eleganckie
– w formie rolet (tzw. Firany inteligentne) – wygodne, łatwe do zawieszenia, o nowoczesnej formie
– haftowane- eleganckie, o precyzyjnym wzornictwie
– z organtyny – delikatna, szykowna
– sznurkowe (tzw. makarony) – w formie wiszących sznurków, nowoczesne
-lniane – efektowne, niebanalne
– z gipiurą, lambrekinem – wyjątkowo ozdobne

-gdzie kupić markizy do domu? polecamy markizy wrocław

To tylko niektóre z rodzajów firan, którymi możemy uatrakcyjnić nasze okna. Możemy kupić gotowe, które wymagają tylko zawieszenia, jak i „na metry”, które musimy uszyć. Choć niektórzy zamiast nich wybierają nowoczesne rolety, wydaje się, że nie podążymy wzorem państw zachodnioeuropejskich takich jak Holandia, gdzie okno pozostaje „nagie”. Mimo wszystko, lubimy, gdy nas nie widać. Zwłaszcza, jeśli tym sposobem upiększymy nasz dom.