Czeskie Atrakcje: Zamek Żebrak

Zamek Żebrak być może nie należy do największych atrakcji tego kraju, jednak odwiedzając Czechy Środkowe warto i jemu poświęcić nieco uwagi. zamek ten będzie z pewnością ciekawym punktem w programie wycieczki dla każdego miłośnika historii, a jego zwiedzenie może też uradować miłośników pięknej architektury. Zamek Żebrak to obiekt ciekawy i atrakcyjny dla turystów.

Wzniesiony w drugiej połowie XIII stulecia, zalicza się do grona najstarszych obiektów tego typu, jakimi mogą się pochwalić Czechy Środkowe. Najlepszym punktem wypadowym dla tych, którzy w czasie swej wycieczki po Czechach chcą zwiedzić ten zamek, będzie wieś o nazwie Tocnik. To z nich w ciągu kilku minut można dostać się na teren zamku. Czym może on zachwycić turystów?

Zamek Żebrak to atrakcyjny cel wycieczki dla miłośników średniowiecznych budowli obronnych. Ta ciekawa twierdza już w XIV wieku została poważnie zniszczona i opuszczona, a jej miejsce zajęła nowsza budowla. To pobliski zamek Tocnik – lepiej znany i chętniej odwiedzany przez zorganizowane wycieczki. Sam zamek Żebrak szybko popadł w zapomnienie, zmieniając się w malowniczą ruinę. Dziś jest to miejsce atrakcyjne dla tych, którzy cenią sobie atmosferę opuszczonych zamków. Zachowane fragmenty zamkowych murów tworzą tu wyjątkowy klimat, a owalna wieża (będąca najlepiej zachowanym fragmentem zamku) kusi tych, którzy chcą spojrzeć na okolicę z nieco innej perspektywy. Zabezpieczona wieża świetnie sprawdza się jako punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę.